19 грудня Тернопільське обласне відділення МАН України спільно з Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя  та педагогами філій провели перше засідання постійно діючого семінару з питань робототехніки. Спікером  виступив Михайло Стрембіцький, викладач секції робототехніки, кандидат технічних наук ТНТУ ім. І. Пулюя. До заходу були залучені науковці та педагоги філій обласного відділення (Олександр Крамар, кандидат фізико-математичних наук ТНТУ ім. І. Пулюя;Юрій Скоренький, кандидат фізико-математичних наук ТНТУ ім. І. Пулюя, Сергій Мочарський, кандидат технічних наук ТНТУ ім. І. Пулюя, Сергій Семенюк, вчитель Юськовецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів;   Олександр Шеляк, викладач Скала-Подільського відділення; Віктор Дворський та  Сергій Штогрин викладачі Бережанської філії; Андрій Біленький, викладач Гусятинської філії;  Наталія Грушко та Михайло Пронь,  викладачі Заліщицької філії).  

На семінарі обговорили  питання, щодо покращення роботи секцій робототехніки та ознайомили з практичними аспектами проектування роботів, програмування, використання сенсорів.

  • Олександра Мигайчук, директор Тернопільського обласного відділення МАН України підкреслила, що робототехніка є однією з ключових галузей інноваційного освітнього середовища, в якій слухачі моделюють, конструюють, вивчають електроніку, графіку та інженерію комплексно.
  • Михайло Стрембіцький  розповів про особливості побудови та налаштування роботів. Доповідач детально зупинився на особливостях проєктування за допомогою наборів LEGO Mindstorms та платформ Arduino.  Учасники ознайомилися з практичним застосуванням давачів для визначення відстані та сенсорів для розпізнавання кольорів і фону, що є критичним для робототехнічних змагань. На семінарі розглянули популярні мови програмування та етапи розробки програмного коду для керування роботами. Обговорили базові підходи до написання алгоритмів.
  • Юрій Скоренький поділився досвідом підготовки наукових робіт у галузі робототехніки для участі в конкурсах і конференціях.
  • Віталій Мочарський розповів про процес створення технічних винаходів і особливості патентування розробок.
  •  Сергій Семенюк  поділився досвідом участі слухачів обласного відділення МАН у змаганнях з робототехніки, які відбулися у м. Луцьк.

Практична частина включала виконання завдання з програмування та керування роботами, які повинні рухатися по заданій траєкторії.

Учасники семінару обговорили  теоретичні та практичні аспекти робототехніки, ознайомилися  з сучасними методами  викладання, а також спланували розробку  навчальної програми та проектів для учнів з робототехніки.

Дякуємо ЗСУ за можливість проведення таких заходів, а учасникам  бажаємо натхнення та нових досягнень у галузі робототехніки.