- Загальні положення.
- Конкурс «У кадрі» організовується серед творчої учнівської та студентської молоді, здібної до журналістської діяльності. Учасниками конкурсу «У кадрі» (далі Конкурс) можуть бути слухачі секцій Малої академії наук, які навчаються у районних філіях, сільських і Тернопільському міському відділеннях, учні загальноосвітніх шкіл, ПТНЗ, закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації.
- Метою та завданнями Конкурсу є:
- Пошук, відбір і розвиток творчої, обдарованої молоді, схильної до журналістської діяльності.
- Профорієнтаційна робота, спрямована на позитивний вплив суспільної діяльності у виборі майбутньої спеціальності, фахового вдосконалення і творчого розвитку.
- Стимулювання й активізація творчих літературних, мистецьких та інших проявів активної життєвої позиції учнівської та студентської молоді.
- Організатором Конкурсу є Тернопільське обласне комунальне територіальне відділення Малої академії наук України, співорганізаторами – Тернопільська обласна організація Національної спілки журналістів України, управління освіти і науки облдержадміністрації, Тернопільська філія Національної спілки телерадіокомпанії України.
- Конкурс проводиться раз у 2 роки відповідно до Положення, погодженого з управлінням освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.
- Умови проведення конкурсу
- Конкурс проводиться у два тури: І тур – заочне оцінювання творчих робіт, ІІ тур – захист роботи і тестування.
- Конкурс оголошується за 2 місяці до його проведення.
- Учасники конкурсу надсилають в оргкомітет в електронному варіанті власну творчу роботу в одній із номінацій або, за бажанням, у кількох зазначених у п. 2.4. (стаття обсягом не більше 2 сторінок формату А4, відео робота тривалістю до 5 хвилин та фоторобота – 5 світлин (формат А4).
- Творчі роботи на теми «Твори добро!», «Цікаве поряд», «Збережи, примнож, застережи!» приймаються у трьох номінаціях – стаття, відео та фотороботи.
- Переможці визначаються у кожній із номінацій.
- До конкурсної роботи додаються дані про учасника (у формі анкети (Додаток 1).
- Не допускаються до участі у Конкурсі роботи, які повністю або частково розміщенні на Інтернет-ресурсах чи використані в інших засобах масової інформації.
- Конкурс організовується у терміни, визначені наказом управління освіти і науки облдержадміністрації (І тур – заочне оцінювання робіт; ІІ тур – захист робіт до 15 хвилин, тестування – 30 хвилин).
- Співорганізатори Конкурсу забезпечують поширення інформації про його проведення, співпрацюють як члени оргкомітету журі відповідно до вимог наказу.
- Визначення та відзначення переможців.
- Журі протягом тижня вивчає й оцінює творчі роботи, подані в оргкомітет на заочний тур Конкурсу, відповідно до затверджених критеріїв (додаток 2).
- В очному турі беруть участь усі конкурсанти, які представляють власні творчі роботи й у тестовій формі демонструють знання та ерудицію з питань літературознавчого і психологічного напрямків, основ спілкування й етики.
- Результати участі у Конкурсі узагальнюються в балах за творчу роботу, її захист (презентацію), виконання тестових завдань.
- Переможці (1, 2, 3 місця) нагороджуються дипломами, учасники – грамотами.
- Підсумки проведення Конкурсу та відзначення переможців приурочити до Дня журналіста України (6 червня).
- Фінансування проведення Конкурсу.
Витрати на організацію та проведення Конкурсу здійснюються за рахунок бюджетних призначень Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України відповідно до підготовленого кошторису.