У 2007 році на базі ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Копичинці відкрито Гусятинську філію (секції біології, німецької мови, математики, української мови і літератури та історії України). З 2013 року на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1- гімназія» м. Хоростків – секції математики та економіки, а з 2014 року – секцію історії України (на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Гадинківці) та секцію інформатики ( на базі Гусятинського коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя).

Діяльність філії спрямована на створення умов для розвитку інтересів та здібностей слухачів, їх самовизначення, формування стійких мотивів до творчої самореалізації у професійній діяльності. Виховання поваги до думки та позиції інших, реалізації творчих здібностей, формування позитивних якостей емоційно-вольової сфери.

У 2015/2016 н. р. в Гусятинській філії працюють секції: німецької мови (Нечесна В.Я.), математики (Рога О.Г. та Гладій М.В.), української мови та літератури (Демків О.М.), історії України (Лозовська Л.М., Василишин С.Ю.) та інформатики (Оляніна Н.В., Барціховська К.В.).

Індивідульно зі слухачами працює вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Гусятин Ковальчук М.А., керуючи науково-дослідницькими роботами з географії.

Навчально-виховний процес у філії передбачає інтеграцію сучасних педагогічних технологій інтерактивного, особистісно-зорієнтованого, проектного навчання на основі постійного розвитку критичного мислення слухачів, що створює можливості для формування творчої особистості слухачів, використовуючи при цьому різноманітні форми роботи: фронтальні, групові, індивідуальні, парні та ін. Особлива увага приділяється самостійній та творчій роботі слухачів.

Щороку на базі кожної секції організовуються позакласні, виховні та науково-методичні заходи (семінари-практикуми, круглі столи з певної проблеми за участю науковців) для керівників секцій, слухачів МАН України.

Вдало організований навчально-виховний процес має своє відображення у результатах роботи філії, слухачі якої є переможцями ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі», Всеукраїнської дитячої мистецької акції «Мій Шевченко», ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт 6-8 класів МАН України.

Інформація про проведені заходи і роботу філії висвітлюється на сторінках шкільних сайтів, районного методичного кабінету, сторінках незалежної учнівської газети «Гімназист» та районної газети «Вісник Надзбруччя».