Бучацька філія Тернопільського обласного комунального відділення Малої академії наук України створена у 2006 році на базі Бучацького ліцею. Впродовж усіх років керівником філії є заступник директора з навчально-методичної роботи Бучацького ліцею Урбанська Леся Євгенівна.

У 2015-2016 н. р. розпочали роботу такі секції:

  • біології;
  • інформатики та обчислювальної техніки;
  • історії України;
  • географії;
  • математики;
  • економіки.
На початок навчального року у філії навчається: 118 слухачів.

Заняття з математики проводить Карабін О.Й., кандидат педагогічних наук ТНПУ ім. В. Гнатюка, з історії України – Старка В.В. – кандидат історичних наук, доц. ТНПУ ім. В. Гнатюка, з географії Питуляк М.В. – кандидат географічних наук, доц. ТНПУ ім. В. Гнатюка, з економіки- Литвинова О.Н. – канд. економічних наук, доц. ТДМУ, а заняття з біології проводять викладачі ТНПУ ім. В. Гнатюка і ТДМУ ім. І. Горбачевського (відповідно до розділу).

Викладачі Бучацької філії обласного відділення МАН основним завданням у своїй роботі ставлять залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької діяльності, створюють умови для самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві.

За роки існування учні здобували перемоги у ІІ та ІІІ етапах конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, зокрема у секціях «Біологія» та «Комп’ютерні науки».

Учні-члени МАН також є учасниками конкурсів різних напрямків. Постійними переможцями є учні секції «Інформатика», у Відкритому конкурсі з інформаційних технології у трьох номінаціях «Програмування», «Офіс -мененджмент» та «Web-дизайн». Учні також є постійними учасниками Міжнародного конкурсу з інформатики «Бобер» (у 2013 р. із 7 учасників отримали 6 дипломів з відмінним результатом і 1 диплом з добрим).

Бучацька філія Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України за роки своєї діяльності випустила багато випускників, які стали студентами престижних вишів України.