Учасниками українсько-італійського проекту стали слухачі секції економіки Гусятинського фахового коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя Бурштин Андрій, Мороз Назар та Шепетюк Святослав. Їхній стартап попередньо пройшов відбір на національному етапі конкурсу в Україні.

З 24 березня по 1 квітня 2025 року в місті Мантуя, Італія, відбувся італійський етап міжнародного проєкту Movement Towards Circularity. Участь у ньому взяли 6 студентів з України віком від 15 до 20 років. Бурштин Андрій представляв нашу команду, переможця українського етапу.

Протягом двох днів учасники працювали в місцевій старшій школі Istituto Superiore Enrico Fermi разом з 8 італійськими студентами. Спільно вони шукали вирішення проблеми ефективного сушіння відходів для їх подальшої переробки на виробництві. Також учасники побували на заводі Vegoil S.r.l, де з відходів кавової гущі та виноградних кісточок виробляють екологічне паливо, олію, корм для риб і сухий розпалювач. Власник підприємства розповів студентам, що найбільша проблема у процесі виробництва – це сушіння сировини, яке потребує значних ресурсів, через що кінцевий продукт виходить дорогим.

Тож разом з італійськими студентами українські учасники розробляли стартап – пристрій, що мав би ефективно, дешево та екологічно сушити відходи. Робота проходила у сучасній аудиторії за підтримки місцевих викладачів та докторки Сари Кона, спеціалістки зі сталого розвитку та циркулярної економіки. У торгово-виставковому центрі Мантуї відбулася презентація стартапів, розроблених студентами в Україні, проєктів італійських студентів, а також спільно створених рішень. У залі були присутні студенти та викладачі Istituto Superiore Enrico Fermi, а також власник компанії Vegoil S.r.l, зацікавлений у нових підходах для свого підприємства.

Окрім роботи над проєктами, учасники мали насичену культурну програму. Мантуя – це ціле місто всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, центр італійського та європейського Ренесансу завдяки роду правителів, що панував тут – династії Гонзага. Вулиці міста є справжнім музеєм творчості архітекторів Леона Баттіста Альберті та Джуліо Романо. На трьох екскурсіях студенти відвідали визначні пам’ятки Мантуї: Палаццо Дукале, Базиліку Сант'Андреа, Ротонду ді Сан-Лоренцо та відомий музей Палаццо Те. У міській мерії делегація мала зустріч із представницею ЮНЕСКО Алессандрою Рікардонною, де обговорювали місто, студентські проєкти та Україну. Також вони побували на екскурсії у вражаючій Венеції.

Вітаємо слухачів обласного відділення МАН і бажаємо їм нових творчих злетів.

Студент групи О-21 Андрій БУРШТИН

Голова ЦК менеджменту Лариса ШЕПЕТЮК