Музеї є різні – мистецькі та технічні, старожитностей та модернових надбань, що змінили історію людства. Є музеї для візуальної насолоди, а є такі, що змушують задуматися над дуже серйозними речами. А ще у світі є локації, які дозволяють по новому подивитися на суспільство і здавалося б знайомі кожному зі шкільних років знання.

Вже кілька років Україна має свій Музей Науки, а нещодавно в Києві зʼявився і Музей Математики. Несподівані демонстрації відомих теорем, незвичний підхід до властивостей функцій та їх практичного використання, демонстрації відомих законів на прикладах реального життя та купа-купезна головоломок, над якими можна просидіти тижнями – це все зібране в одному місці.

29 липня мала чудову нагоду відвідати Музей математики та взяти участь у семінарі «Математичний експеримент як інструмент мислення», який провела доктор фізико-математичних наук Катерина Терлецька – завідувачка лабораторії математичних наук НЦ «Мала академія наук України». Особливістю Музею Математики є те, що на таких зустрічах вчителів та викладачі обмінюються досвідом, опрацьовують та придумують нові методичні «фішки» на локаціях закладу, здобувають нові знання і, водночас, трохи повертаються в дитинство.

Набравшись натхнення і навчившись чогось нового ми попрощалися та розʼїхалися по своїх школах, ліцеях та коледжах. Але Мала академія не припиняє шукати щось нове… Отож, до зустрічі!

 

Людмила СТЕЛЬМАЩУК, викладач математики Гусятинської філії МАН України у Тернопільській області