8 лютого в День безпечного інтернету слухачі секції «Інформатика» Заліщицької філії МАН працювали на занятті з посібником цифрового громадянства й безпеки, розробленим Google у співробітництві з Альянсом із захисту безпеки користувачів в Інтернеті (Internet Keep Safe Coalition, iKeepSafe.org). Посібник містить матеріали та методики, зосереджені на ключових принципах мережевого етикету й безпеки.

Манівці разом з Наталією Грушко, викладачем філії, опрацювали такі питання:

  • Діліться з обачністю (обачність в Інтернеті);
  • Не піддавайтеся обману (пильність в Інтернеті);
  • Бережіть свої таємниці (захист в Інтернеті);
  • Круто бути доброзичливим! (доброзичливість в Інтернеті);
  • Сумніваєтеся? Спитайте! (сміливість в Інтернеті).

Здобувачі освіти навчилися створювати та підтримувати позитивну репутацію в мережі, зрозуміли, чому потрібно поважати конфіденційність і межі приватного життя інших. Розглянули можливі наслідки необачних дій у мережі. Переконалися, що в делікатних ситуаціях слід звертатися по допомогу до дорослих. Зрозуміли, що не можна довіряти будь-якій інформації в мережі. Дізналися, як працює фішинг і чим він небезпечний. Навчилися розпізнавати оманливі акції, призи й інші шахрайські пропозиції.

Гімназисти усвідомили, чому важливо захищати конфіденційність своїх даних і як вона пов’язана з безпекою в Інтернеті. Відпрацювали навички створення надійних паролів. Розглянули інструменти й налаштування, які допоможуть захиститися від хакерів та інших загроз. Також з’ясували, якою має бути доброзичлива поведінка в Інтернеті. Дізналися, що таке доброзичливість у реальному й віртуальному світі. Навчилися подавати іншим добрий приклад під час спілкування в мережі.

Будьте обачними, пильними та ввічливими не тільки в реальному, а й у віртуальному світі!