Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Слухачі обласного відділення МАН України під керівництвом педагогів провели ряд заходів, щоб згадати ті моторошні сторінки нашої історії, схилити голову та віддати пошану кожній невинній душі:
– слухачі Теребовлянської філії (базовий навчальний заклад Теребовлянських академічний ліцей ім. Я. Стецько) вшанували памʼять загиблих мільйонів українців. Нехай це жахіття ніколи не повториться, а буде тільки на сторінках історії, яку ми повинні памʼятати. Учні переглянули відео, дізналися більше про жахливі події того часу і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Вічна пам’ять жертвам Голодомору та геноциду сьогодення. Ми – пам’ятаємо!
– у Кременецькій філії (базовий навчальний заклад Кременецький академічний ліцей імені Уласа Самчука) пройшов вечір-реквієм «Розп’ята душа на хресті всевишньої печалі»;
– слухачі Гусятинської філії (базовий навчальний заклад НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№1 гімназія» м. Копичинці) організували урок пам’яті жертв голодомору. Учні розповіли про страшні цифри жертв голодомору. За різними підрахунками, демографічні втрати українців за 1932-1933 роки складають від 3,5 до 10 мільйонів.
– у Бучацькій філії (базовий навчальний заклад Бучацький ліцей) Під час відбулася хвилина мовчання, молебень біля фігури Матері Божої та обговорення історичних фактів і свідчень очевидців. Слухачі зачитували спогади очевидців цих подій, віддаючи шану їхньому стражданню та жертовності.
– у Підволочиській філії (базовий навчальний заклад Підволочиський ліцей ім. Івана Франка) проведено годину пам’яті «Пам’ятаємо – перемагаємо!»
– слухачі секції географії МАН під керівництвом викладачки Світлани Волошук провели надзвичайно зворушливу акцію, присвячену важливим сторінкам нашої історії.
Спільними зусиллями вони не лише організували акцію, а й створили відеопроєкт «Запали свічку пам’яті», який покликаний нагадати кожному про те, як важливо берегти пам’ять про минуле.
Цей проєкт – приклад того, як небайдужість та креативність молоді можуть надихати суспільство на глибше розуміння історії.
#МАН #Память #ЗапалиСвічку #ІсторіяЖиве
Світла пам’ять усім, хто став жертвою Голодомору. Ми пам’ятаємо. Ми єднаємося.