Юні науковці з різних куточків України – Волині, Тернопільщини, Полтавщини, Донеччини, Одещини, Львівщини (в офлайн режимі); Хмельниччини, Івано-Франківщини, Харківщини, Дніпропетровщини (онлайн-перезентації) – упродовж 3-х днів, із 19 по 21 червня 2024 року, презентували свої дослідницькі проєкти на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Видатні українці: Олена Пчілка», яка відбулася у місті Луцьку. Організували науковий захід Національний центр «Мала академія наук України», Волинський національний університет імені Лесі Українки та комунальна установа «Волинська обласна Мала академія наук».
Тернопільське обласне відділення МАН України представляла Меронюк Вікторія, учениця 9 класу Кременецького академічного ліцею імені У. Самчука, слухачка Кременецької філії обласного відділення. Науковий керівник Трачук Віра Миколаївна, відповідальна за роботу Кременецької філії, заступник директора базового навчального закладу МАН. Вікторія зібрала інформацію про перебування Олени Пчілки в Кременеці і запропонувала учасникам конференції своє дослідження на тему «Слово Олени Пчілки про Кременець».
Науковий захід за участю учнів-дослідників відбувся на високому рівні. Його учасники мали можливість побувати в Опольному замку старого міста, де відбулося відкриття конференції, познайомитися з Луцьком під час екскурсії в Луцькому замку; презентувати свої наукові праці на конференції, яка проходила у Волинському національному університеті імені Лесі Українки і там побувати в музеях Лесі Українки і Олени Пчілки. Закриття конференції відбулося в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, юні науковці продемонстрували відмінні знання про Олену Пчілку, які отримали, працюючи над своїми темами та під час конференції.
За свою роботу кожний молодий дослідник отримав сертифікат і збірник тез доповідей конференції «Олена Пчілка».