З лютого по червень 2022 року слухачі Тернопільського обласного відділення Малої академії наук України долучилися до проєкту «Екологічна інспекція»  з моніторингу екологічного стану поверхневих вод Тернопільщини у відповідності басейнового принципу.

Слухачі секції біології Збаразької (викладач Денис Л. С.) та Бережанської філій (викладач Проців Г. П.) досліджували екологічний стан малих річок басейну Дністра річки Гнила Гнізна і її притоки річки Синява та річки Золота Липа.

Щороку споживання природної води збільшується, погіршується її якість, що істотно впливає на здоров’я людей та стан водних екосистем. Кількість невирішених проблем, пов’язаних із водними ресурсами, постійно зростає. Малі річки складають основу водно-ресурсного потенціалу України і мають важливе значення як для народного господарства, так і для підтримки екологічної рівноваги в регіоні їхнього розташування. Тому питання якості води у малих річках, раціонального їх використання та охорони є дуже актуальними.

Саме тому МАНівці долучилися до екологічної інспекції з моніторингу стану поверхневих вод малих річок Тернопільщини. Вони опрацювали методики проведення досліджень, визначили основні джерела забруднення, ознайомились із екологічними проблеми своїх регіонів, а також шляхами їхнього розв’язання. Підготували акти обстеження екологічного стану річок.