30 жовтня 2024 року спільно з Державним архівом Тернопільської області відбулася щорічна обласна учнівська науково-практична конференція «Локальна історія. Погляд крізь століття». Дякуючи нашим захисникам і захисницям ми мали можливість зустрітися та спілкуватися наживо.
У конференції взяли участь 23 слухачі з філій: Бережанської, Бучацької, Гусятинської, Заліщицької, Зборівської, Кременецької, Лановецької, Підволочиської, Шумської та міського відділення. Вони досліджували три напрями історії рідного краю: актуальні проблеми історії Тернопільщини, персоналізацію історії рідного краю, що охоплює історії загиблих захисників України, митців культури, священників, а також події, пов’язані з війнами та визвольними змаганнями ХХ–ХХІ століття.
З вітальним словом до присутніх звернулася заступник директора Державного архіву Тернопільської області Марія Богданівна Кулик, яка зазначила, що наш край здавна був перехрестям культур, і в цьому — витоки нашої унікальної спадщини. В сучасних умовах особливе значення має дослідження історії Тернопільщини і боротьби за незалежність, що допомагає глибше усвідомити ідентичність краю та його роль у загальнонаціональній історії України.
Модератором конференції виступила методист Тернопільського обласного територіального відділення Малої академії наук України Василина Іванівна Товарницька. Серед запрошених науковців були представники Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка зокрема, доктор історичних наук, професор Володимир Васильович Старка, доктор історичних наук, професор Андрій Богданович Кліш, кандидат історичних наук, доцент Ярослав Петрович Секо, які підвели підсумки учнівських досліджень.
На завершення учасників конференції чекала пізнавальна екскурсія сховищами Державного архіву, що стало чудовою нагодою відчути себе дослідниками, а також зрозуміти, чому збереження історичної пам’яті є важливим для майбутнього. Кожен учасник отримав сертифікат про участь у конференції.
Щиро дякуємо учасникам, викладачам, науковим керівникам за активну участь у заході. Разом ми — Україна!