Для слухачів Заліщицької філії Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України, яка працює на базі ВСП “Заліщицький фаховий коледж ім. Є. Храпливого НУБіП” проведено тематичну краєзнавчу екскурсію «Друга світова війна у пам’ятках рідного краю», керівник секції Галина ПЕТРІВ, кандидат історичних наук.
Під час екскурсії слухачі запалили Свічки пам’яті біля меморіалу «Борцям за волю України» та біля пам’ятного хреста на березі Дністра, де на початку липня 1941 р. відступаючими більшовиками було підірвано залізничний міст разом із вагонами з в’язнями західноукраїнських тюрем НКВС, побували біля місця захоронення полеглих у Другій світовій війні.
З липня 1941 р. по квітень 1944 р. місто перебувало в умовах нацистської окупації, після чого прийшла нова окупація – більшовицька. На терені Заліщицького району активно діяло підпілля ОУН та окремі відділи УПА, які боролися як з Німеччиною так і з СРСР. Незважаючи на те, що перебували поміж двох найсильніших тогочасних армій світу, вони вели запеклу боротьбу за незалежність України, проявляли незламну жагу до волі. Протистояння ОУН, УПА з радянською окупаційною владою відбувалося у селах практично до початку 1950-х років.
Історія має здатність повторюватися… У ході краєзнавчої екскурсії викладачі проводили паралелі з сучасністю, розповідаючи про чергову російську агресію проти України та мужню боротьбу українських воїнів. Такі заходи мають стати для сучасної молоді не лише уроками пам’яті, але й засобом їх громадянсько-патріотичного гарту.