24 жовтня у Гусятинській філії на базі Ліцею с. Гадинківці відбувся круглий стіл «Українське військо: Сучасність та історична ретроспектива», який був  присвячений обговоренню ролі армії у забезпеченні національної безпеки, збереженні історичної спадщини та інтеграції до міжнародних безпекових структур. Основна мета заходу: сприяти розумінню значущості військових традицій, аналізу викликів і досягнень сучасного українського війська та визначенню стратегічних кроків для його подальшого зміцнення.

До заходу були залучені слухачі обласного відділення МАН Теребовлянської та Бучацької філій, ліцею №1 м. Копичинці та ВСП “Гусятинський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя” під керівництвом викладачів філій Надії Оляніної, Лесі Урбанської, Наталії Ірзи, Валентини Нечесної та Ольги Демків.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся Степан Василишин, кандидат історичних наук, викладач секції «Всесвітня історія», директор Ліцею с. Гадинківці, висловивши подяку кожному, хто долучився до організації і проведення заходу.

Про важливість військової тематики в шкільному курсі історії України розповів Свідерський Юрій Юрійович, кандидат історичних наук, доцент ТНПУ ім. В. Гнатюка, також основні геополітичні передумови участі України в Іракській війні (2003–2008 рр.) виділив Прийдун Степан Васильович, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Слухачі секції «Всесвітня Історія» (Вікторія Копко, Дмитро Перун, Віра Карпишин та Ярослав Червоняк) виступила з доповідями про особливості матеріально-технічного забезпечення Збройних сил України за стандартами НАТО; про адаптацію тактик минулих війн до сучасних тактик Збройних сил України в російсько-українській війні; про важливість волонтерського руху в умовах російсько-української війни; відзначили роль та особливості роботи капеланів у військовому середовищі.

Проведення таких заходів дозволяє слухачам обласного відділення МАН глибше зануритися в історію та сучасний стан Збройних сил України. Це сприяє формуванню патріотичної свідомості, розумінню значення захисту державного суверенітету та національної ідентичності, мотивує молодь до вивчення та аналізу історичних і сучасних подій, до написання науково-дослідницьких проектів з даної теми.

Щиро дякуємо нашим захисникам за можливість проведення таких заходів!