Доцент ТНТУ ім. І. Пулюя Роман ЗОЛОТИЙ провів лекційно-практичне заняття про 3D друк: загальну інформацію та сферу застосування. Учні дізналися що таке моделювання, розглянули створення 3D моделювання, створення прототипів. Спільно з викладачем визначили основні функції листового металу, таких як: фланці та вигини. Також обговорили умови створення креслення листового металу.
Професор ТНПУ ім. В. Гнатюка Світлана ПИДА ознайомила манівців з методами біологічної очистки водойм, познайомила з проблемою вирощування екологічно-безпечної рослинної продукції, чинниками, що сприяють накопиченню нітратів у рослинах, механізмами накопичення нітратів, способами зниження вмісту нітратів в овочевих культурах. На практичному занятті учні за допомогою якісного методу (розчину дифеніламіну в сульфатній кислоті) визначали вміст нітратів у овочах та фруктах (помідор, огірок, кабачок, петрушка, цибуля, кріп, банани, виноград, диня, сливи, кавун), як домашніх так і придбаних у супермаркетах та оцінили їх за п’ятибальною шкалою. Також за допомогою нітратоміру визначили в зазначених вище матеріалах кількість нітратів і порівняли з гранично-допустимими нормами. У результаті досліджень учні встановили, що всі овочі та фрукти, що придбані в супермаркетах були екологічно безпечними, вміст нітратів у них був набагато меншим порівняно з встановленими гранично-допустимими концентраціями.
Леся МАНДЗЮК, викладач МАН, провела навчальну екскурсію Заліщицьким парком (Нижній парк, Панський парк) – парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення. Який заснований наприкінці ХІХ століття, і входить до складу Національного природного парку «Дністровський каньйон». У ньому зростають дерева, кущі та ліани 45 видів, у тому числі 25 екзотів: гінкго дволопатеве, бундук канадський, софора японська плакуча, керія японська, гледичія звичайна безколючкова та інші. Побували також біля колишнього палацу баронів Бруницьких.
Завершився сьогоднішній день релаксом у туристично-оздоровчому комплексі МішиН-СіТі, який розташований у мальовничому урочищі Обіжевка – ботанічному заказнику місцевого значення. Де манівці відчули єднання з природою, відпочили та скуштували смачної піци.