11 квітня 2024 року на базі Тернопільської загальноосвітня школи № 22 відбулося неординарне, креативне заняття для слухачів секцій археології та історії України Тернопільського обласного відділення МАН України «Військово-історична реконструкція та «жива історія» в музейній практиці», шляхом інтерпретації археологічної та історичної спадщини. Модератор заходу – Ярема Іванців, історик, реконструктор, науковий співробітник заповідника «Давній Пліснеськ» та голова громадської організації «Чорна Галич».
Під час майстер-класу слухачі мали унікальну можливість зануритися в минуле, доторкнутися до життя та обрядів минулих епох, через інтерпретацію археологічної та історичної спадщини. Такі заходи допомагають збагатити розуміння історії та культури нашого краю, надаючи можливість відчути дух минулих епох.
Реконструкція історичних подій – це не лише спроба відтворити минуле, а й можливість пережити його заново, зблизитися з історією та відчути себе частиною того часу. Вона відкриває двері до минулого, дозволяючи нам побачити те, як жили люди в минулі епохи, і навіть спробувати зрозуміти їхню мотивацію та способи вирішення проблем.
На занятті слухачі дізналися про способи вивчення минулого, важливість дослідження історичної пам’яті, поширення знань та співпрацю з історико-культурними заповідниками, музейними інституціями, про музеї під відкритим небом та їхню роль в освіті. Також ознайомилися з реконструйованим спорядженням та приміряли амуніцію на себе. Модератор поділився своїм досвідом, знаннями у напрямку дослідження «живої історії».
Слухачі секції не лише ознайомилися із історією, а й мали можливість одягти кольчугу, шолом, взяти в руки меча чи лук та відчути себе воїном середньовіччя. А дівчата – приміряти жіночі прикраси та хутро. А головне, дізнались задля чого варто відвідувати музей під відкритим небом.