11 листопада в Заліщицькій державній гімназії відбулася учнівська наукова мініконференція, присвячена 150-річчю з дня народження Богдана Лепкого – видатного поета, прозаїка, драматурга, критика, видавця, перекладача, історика літератури, літературознавця, художника, мистецтвознавця, публіциста і громадсько-культурного діяча. Богдан  Лепкий – одна з вершинних постатей в історії українського красного письменства й культури, розвою національного духу, гордість народу й рідного краю – Тернопілля.

Науково-методичний захід підготувала й провела канд. філ. наук, учитель-словесник Зубик Наталія Василівна спільно з учнями 6-А класу, слухачами МАН секції «Українська мова та література». На тематичну мініконференцію було запрошено старшокласників та слухачів Заліщицької філії Малої академії наук.

У рамках заходу доповідачі розглянули постать Богдана Лепкого крізь призму його багатогранної діяльності, підготувавши проєкти-доповіді на такі теми:
–  «Життєві обрії  Б. Лепкого, його значення для розвитку рідного краю»;
– «Богдан Лепкий як громадський діяч»;
– «Поетичне розмаїття Богдана Лепкого»;
– «Історія пісні братів Лепких «Журавлі» («Чуєш, брате мій…»);
– «Поезії Богдана Лепкого в музиці: відомі й невідомі пісні-символи, а також сучасні інтерпретації віршів автора українськими гуртами»;
– «Жанрова специфіка прози письменника»;
– «Богдан Лепкий як художник та мистецтвознавець».

Учасники конференції дізналися багато цікавих і маловідомих фактів про життя, творчість, мистецтвознавчу й громадську діяльність Богдана Лепкого.
У результаті роботи мініконференції всі учасники заходу долучилися до спільного обговорення та підбиття підсумків на платформі Mentimeter.
Матеріали учнівської наукової міні конференції, присвяченої 150-річчю з дня народження Б. Лепкого, систематизовано й представлено на платформі Padlet за покликанням:  https://padlet.com/natalja_zubyk/m8uxy3v13ifu3e55