Вже 36 років минуло з того часу, як сталася аварія на Чорнобильській АЕС (26 квітня 1986 року). Проте сьогодні, у зв’язку із війною, питання радіаційної безпеки постає особливо гостро. Захоплення російським агресором Чорнобильської та Запорізької АЕС, ведення бойових дій поблизу АЕС, можливість застосування росією ядерної зброї – все це спонукає до обговорення і нагадування про ті жахливі наслідки, які можуть бути у результаті таких дій.

Саме тому Тернопільське обласне комунальне територіальне відділення Малої академії наук України провело для слухачів МАН України і викладачів філій мобільний лекторій «Радіаційна безпека: минуле і сьогодення» у форматі Zoom конференції. Викладачі кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін ТНПУ ім. В. Гнатюка доц. Г.Б. Гуменюк та І.Б. Чень розкрили ряд теоретичних питань, зокрема: джерела іонізуючих випромінювань на Землі, розпад природних радіоактивних ізотопів, радіонукліди атомних вибухів і ядерних реакторів. Проаналізували шкалу оцінки масштабів радіаційних та ядерних аварій, розроблену МАГАТЕ (Міжнародна агенція з атомної енергетики), дізналися, що інформацію про рівень радіаційного забруднення у будь-якому місті можна отримати на єдиній онлайн-карті радіаційного фону України. Засвоїли дії населення у випадку виникнення радіаційної небезпеки. Крім того, переглянули підбірку актуальних відеосюжетів про ядерну небезпеку на ЧАЕС та ЗАЕС пов’язану з вторгненням росії на територію України, а також про візит генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі до нашої держави.

Учасниками лекторію були понад 60 слухачів Шумської, Бучацької, Теребовлянської, Заліщицької, Збаразької, Кременецької, Бережанської та Зборівської філій.

 

Дякуємо усім учасникам заходу.

Маємо надію, що Україну і світ омине це лихо.

Все буде Україна!