Сьогодні 17 травня відбувся пізнавальний лекторій “Фізика і/або війна” під керівництвом кандидата фізико-математичних наук, доцента ТНТУ імені Івана Пулюя Скоренького Юрія Любомировича. Учасниками заходу стали понад 80 слухачів. Лектор розповів про те, що у світі в цей час триває 5 конфліктів, жертвами яких є 10 тисяч людей; 20 конфліктів, жертвами яких є від 1 до 10 тисяч людей.
Прикро, але в Україні триває війна, яка почалася на початку 2014 року, жертвами стали тисячі мирних жителів. Однак, війна завжди була рушієм науки і техніки. Важлива роль у веденні війни відведено фізиці. Саме знання фізики, її законів дозволяє досягти бажаних результатів у веденні бойових дій, розробці засобів нападу, захисту, розвідки, управління. Зараз все більше ми чуємо у розмовній мові нові слова іншомовного походженн: байрактар, джевелін, стінгер, кевлер…
“Зброя перемоги в сучасній війні – це ні, не гвинтівка, якою б досконалою вона не була, а потужні, мобільні, оснащені системи з навченими та мотивованими екіпажами,” – Юрій Скоренький.
Дякуємо Юрію Скоренькому за пізнавальну лекцію та учасникам зустрічі. Сподіваємось наступною буде лекція “Фізика і без війни”. Віримо у нашу перемогу та віримо ЗСУ??.
Можливо, це зображення в мультиплікаційному стилі (3 людини, екран та текст)Можливо, це зображення в мультиплікаційному стилі (1 особа)На зображенні може бути: 1 особа, карта та текстНа зображенні може бути: 1 особа, екран та текстНа зображенні може бути: 2 людиниНа зображенні може бути: 2 людиниНа зображенні може бути: 2 людини, джип та текстНа зображенні може бути: 1 особа та текстНа зображенні може бути: 1 особаМожливо, це зображення в мультиплікаційному стилі (3 людини та екран)На зображенні може бути: 1 особа та текстНа зображенні може бути: 1 особа та екран