День був насичений лекційно-практичними заняттями, які підготували викладачі обласного відділення МАН України.
Vitalii Mocharskyi, викладач обласного відділення МАН України, кандидат технічних наук, доцент Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя, розповів учасникам літньої школи про важливість вивчення фізики в школі і університеті, місце фізики серед інших наук, а також розглянули, що саме вивчає фізика, чому важлива моделювання фізичних процесів, методи і форми наукового пізнання. Крім того ознайомилися з поняттям фізичної задачі та способами її розвитку (експериментальний та теоретичний) і вкінці розглянули задачі, які пов’язані з побутом.
Oleksandr Kramar, кандидат фізико-математичних наук, доцент Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя, занурив присутніх у світ віртуальної та доповненої реальності. Слухачі разом із викладачами завдяки шолому доповненої реальності побували на Марсі та висадилися на місяці; моушен-контролер дав можливість учасникам віртуально позбирати кубики; розмістили планети сонячної системи в правильній послідовності; навчилися танцювати в ритм. Викладач розповів учасникам літньої школи про музей Івана Пулюя в Тернопільському національному технічному університеті імен Івана Пулюя та відзначив, що в сучасних досягненнях науки імерсивні технології як технології повного або часткового занурення у віртуальний простір, мають великі можливості та значення. Також учасники мали можливість попасти у віртуальну реальність свого населеного пункту та пройти вулицею на якій проживають.
Yuriy Skorenkyy, викладач обласного відділення МАН України, кандидат фізико-математичних наук, доцент Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя продовжив тему, яку розпочав Віталій Мочарський та розповів про моделювання складних атмосферних явищ, які визначають погоду та клімат на нашій планеті. Виявляється – це теж фізика! Також учасники літньої школи дізналися про деякі з винаходів Івана Пулюя та їх роль у науково-технічному розвитку людства.
Ярослав Секо, викладач обласного відділення МАН України, кандидат історичних наук, доцент Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, разом зі слухачами проаналізували першу в Київській Русі пам’ятку «Повість минулих літ», у якій історія держави показала на широкому тлі світових подій. Викладач зазначив, що кожен сюжет у літописі має своє гіперпосилання, яке пов’язує тодішню історію зі світовою. На завершення лекції Ярослав Петрович провів короткий аналіз «Хто ж такі українці?». Розповів про відомих людей, що були у витоках створення української нації.
Леся Вашків, кандидат філологічних наук, доцент, викладач обласного відділення МАНУ, познайомила слухачів з творчістю письменників Теребовлянщини Володимиром Гжицьким і Степаном Будним. Життя у режимній державі залишило свій відбиток на житті та творчості цих людей. Але навіть тоді вони у своїй творчості зі щемом у серці згадували ту землю, яка їх народила.