Обласна літня школа МАН України – це драйвово, весело та змістовно! Третій день перебування у літній школі був насичений цікавими зустрічами, надзвичайними краєвидами Дністровського каньйону, емоційними спусками по стінках Дністра, спілкуванням з провідними науковцями!!!
День розпочався із переправи паромом по річці Дністер. Манівців у пізнавальній мандрівці супроводжували співробітники НПП«Дністровський каньйон»
Олександр Вікирчак, начальник науково-дослідного відділу, Тетяна Микитюк, молодший науковий співробітник; Петро Площанський, науковий співробітник. Відслонення девону на Дністрі можна вважати найкращими у світі. Серед знахідок у стінках юні науковці знайшли викопні види решток тварин та рослин. Учні ознайомилися із червонокнижними видами рослин, спустилися в печеру «Елефантина».
Директор обласного відділення МАН України Олександра Мигайчук розповіла учасникам літньої школи про написання науково-дослідницьких проєктів, про локацію для проведення літньої школи, здобутки манівців та можливість співпраці з науковцями для реалізації наукових проєктів.
Група фізиків-астрономів працювала онлайн з Петром Волошином, випускником МАН, з доповіддю”Біографія Всесвіту та пошук далеких світів”, модератор Юрій Скоренький, кандидат фізико-математичних наук, доцент ТНТУ ім. Івана Пулюя. Юний науковець розповів учасникам про хвилі і їхнє функціонування, розглянули різні види телескопів і пристроїв, які вловлюють хвилі. Петро поділився власним досвідом своїх досягнень і успіхів у науці. Також розглянули стан розвитку фізики в Україні. Олександр Крамар, кандидат фізико – математичних наук, доцент ТНТУ ім. І. Пулюя, презентував цікаві теми:”Загальний світ оптичних ілюзій” та “CERN таємничі мікрочастинки та де їх шукати”. Викладач занурив учасників літньої школи у світ ілюзій післядії та глибини.
З групою географів-екологів працював Петро Дем‘янчук кандидат географічних наук, доцент ТНПУ ім. В. Гнатюка розповів про геологічне минуле Придністров’я, історію формування долини р. Дністер, особливості розвитку органічного світу в кожному із геологічних періодів.