Другий день обласної літньої школи-експедиції розпочався із навчальної екскурсії містом Заліщики. Василь Дяків, викладач Заліщицькоі державної гімназії ознайомив манівців із багатовіковою історією містечка, що зберегло в собі численні пам’ятки та захоплює неймовірною природою. Центр міста можна назвати живим музеєм архітектури. Надзвичайне враження на учасників експедиції справила мандрівка на оглядовий майданчик – панорама міста Заліщики.
Група географів-екологів мала можливість побачити унікальні меандри річки Дністер. Береги річки зберегли еталони відслонення гірських порід, вивчення яких допомагає пізнавати еволюцію органічного життя на землі.
Насиченою була програма група фізиків-астрономів. Юрій Скоренький, кандидат фізико-математичних наук, доцент ТНТУ ім. Івана Пулюя розповів про відмінність фізики частинок і фізики високих енергій; про Івана Пулюя та його винаходи; як вчені використовують фізичні закони для створення нових видів зброї і захисту. Слухачі обласного відділення МАН України мали унікальну можливість в онлайн-форматі поспілкуватися з Олександрою Хомишин, випускницею обласного відділення МАН України, бакалавром КНУ імені Тараса Шевченка, яка презентувала матеріал про фізику найменших частинок. Для узагальнення та систематизації знань був розроблений тест у програмі “Kahoot”. У підсумку всі манівці отримали високі результати, а п’ятеро показали – найвищі.
День завершився грою у бадмінтон.