У системі роботи обласного відділення МАН України застосовуються різні форми організації освітнього процесу: лекційно-практичні заняття, навчальні тренінги, наукові лекторії, літні школи, екскурсії та дослідницькі експедиції.
23 травня 2023 року слухачі секцій біології і географії Зборівської, Підволочиської, Кеременецької та Бережанської філій і міського відділення здійснили навчальну експедицію за маршрутом: м. Тернопіль – с. Кринцилів – с. Вікно – м. Скалат – м. Тернопіль, метою якої було вивчення геоморфологічних особливостей Подільських Товтр, ознайомлення з реліктовими, регіонально-рідкісними угрупованнями заповідника «Медобори», а також здобуття дослідницьких навичок.
Під час навчальної експедиції екологічною стежкою «До пущі відлюдника» у заповіднику «Медобори» група географів під керівництвом кандидата географічних наук, доцента ТНПУ ім. В. Гнатюка Богдана ГАВРИШКА вивчали геолого-морфологічні особливості Подільських Товтр, знайомилися з виходами підземних вод у джерелах. Визначали та описували осадові породи. Збирали зразки та робили фотоколекцію гірських порід і скам’янілої фауни силуру та неогену. Ознайомилися з особливостями утворення карстових озер на прикладі озер Вікнин (с. Вікно).
Група біологів із викладачем ТНПУ ім. В. Гнатюка Русланом ЯВОРІВСЬКИМ досліджувала реліктові, регіонально-рідкісні та інші рослинні угруповання заповідника «Медобори», провела морфологічний опис та вивчила окремі види флори. Учасника експедиції фіксували фотокамерою матеріали для формування фотоколекції флори заповідника. Вивчали гідрофітну флору на берегах карстових озер Вікнин.
Слухачі відвідали музей Владислава Федоровича (с. Вікно) – галицького мецената, політичного і культурного діяча, людини, яка підтримувала своїми статками культурних діячів Західної України. Побували у Скалатському замку, який був закладений у 1630 році, а сьогодні належить до Національного заповідника «Замки Тернопілля».
На завершення заходу слухачам було запропоновано тематику дослідницьких проєктів, в основі яких може бути використаний зібраний матеріал під час експедиції.