Наше життя – це суцільний рух, тотальна еволюція, це шлях, яким ідемо, формуючи своє ставлення до світу, до життя. У кожному віці – своя мандрівка, свої правила навігації, духовні і творчі пошуки, потаємні смисли. У часи динамічних, радикальних змін, хочеться за щось «вчепитися» — за якісь чинники, які можуть підказати куди рухатися. Відтак стають важливими цінності, бо є дороговказами нашого життя: кличуть до нових обріїв, мають особливий статус у мотивуванні поведінки, допомагають орієнтуватися в житті і відчувати себе творцем власного життя.
Саме відповіді на питання, що стосуються поняття «цінності», шукали спільними зусиллями слухачі секції психології обласного відділення МАН України під час заняття «Цінності та якості – мій ресурс».
Заняття відбулося 07 грудня 2023 року у Тернопільському національному педагогічному університету імені Володимира Гнатюка, за участі асистента кафедри психології розвитку та консультування Ольги Слободянюк.
Мета проведеного заняття: усвідомлення феномену цінностей як внутрішнього регулятора поведінки людини. В процесі слухачі мали змогу розвинути бачення особистих пріоритетних цінностей, саморозкритися, розширити уявлення про себе, про свої сильнi сторони та розвинути навички активного спiлкування, вдосконалити комунiкативні умiння.
У ході заняття учні слухали притчу, складали вірш, проводили самодіагностику своїх життєвих цінностей та визначали свої особистісні якості, які сприяють формуванню цінностей. Так, виконуючи вправу «Кольорова вертикаль життєвих цінностей» визначали свої пріоритетні цінності і пробували для себе усвідомити їх значущість. Також, цікаво було спостерігати як слухачі обговорювали чи справді вони є значимими та важливими для Вас чи, можливо, ці цінності пов’язані із впливом соціуму?
На завершення, з метою закріпити позитивні емоції, отримані від роботи на занятті та сприяти усвідомленню цінностей, усі учасники складали сенкан – це білий вірш, у якому синтезована інформація в короткий вислів з п’яти рядків.
Щиро дякуємо усім слухачам, які активно брали участь у занятті та надіємось на подальшу продуктивну співпрацю!