Директор обласного відділення МАН України Олександра МИГАЙЧУК , зазначила, що щороку для обдарованих учнів, переможців конкурсів та змагань організовуються профільні літні школи. Навчайтеся в МАН, експериментуйте, спілкуйтеся, презентуйте власні креативні ідеї влітку. Ваша енергія та допитливість – наше натхнення. Директор представила учасникам літньої школи унікального гостя Паула ПШЕНІЧКУ, всесвітньовідомого вчителя фізики та астрономії, переможця премії Global Teacher Prize Ukraine 2017 року. Зустріч відбулася у формі діалогу. Учасників літньої школи цікавило, що спонукає вивчати фізику, що їх мотивує до цього; чи були незавершені проєкти; який експеримент учні зробити з найбільшої кількості невдалих спроб, який проєкт був найбільш довготривалим, чи дозволяє вчитель користуватися смартфонами на уроках та ін.
Учасниками зустрічі стали викладачі фізики: Сергій СЕМЕНЮК (Лановецька філія), Віктор ДВОРСЬКИЙ (Бережанська філія), Наталія ГОРИН (Заліщицька філія).
Наталія ГРУШКО, викладач секції інформаційних технологій організувала зустріч із Олександром ЛУЧИНИМ, випускником Заліщицької державної гімназії та Тернопільського обласного відділення МАН України. «Для мене МАН – це старт до успіху». Такими словами розпочав свою розповідь дослідник. Олександр розповів про свої наукові проєкти, які він готував на міжнародні манівські конкурси. Наголосив на що слід звертати увагу при написанні дослідницької роботи.
Під керівництвом Наталії ГРУШКО учасники підготувала практичну роботу «Підготовка та реалізація інтерактивного проєкту – механічної руки з паперу».
Сергій СЕМЕНЮК, викладач обласного відділення МАН України, учитель фізики Юськовецького ЗЗСО І-ІІІ ст., провів лекційно-практичне заняття про перше доведення фізичного існування атомів – броунівський рух. Викладач навів кілька прикладів практичного використання теорії броунівського руху у економіці, в пошуковій системі Google, математиці та фізиці. Разом з тим викладач провів практичне заняття з керуванням сучасного квадрокоптера. Кожен учень мав змогу спробувати власноруч керувати квадрокоптером, а саме: зліт, політ крізь перешкоди на низькій висоті, політ на великій висоті без перешкод, зйомка, посадка.
Олександр ВІКИРЧАК, науковий співробітник Національного природнього парку «Дністровський каньйон» провів розвідку схилами річки Дністер, де збереглися унікальні еталони відслонень селуру і девону, які утворилися ще у палеозойську еру близько 400 мільйонів років тому. Та зростає безліч рідкісних рослин: горицвіт, ковила, мигдаль степовий, ясинець білий, молодило руське, та інші.