Слухачі обласного відділення приєдналися до пізнавального онлайн-лекторію “Зоряні війни і лазери: міфи і реальність”, який провів Віталій МОЧАРСЬКИЙ, кандидат технічних наук, старший викладач Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.
Викладач зазначив, що лазер – це підсилення світла за допомогою випромінювання. Також учасники лекторію мали можливість ознайомитися з будовою лазеру, адже лазерна зброю – це реальність сьогоднішнього дня.
Віталій Сергійович назвав основні типи лазерної зброї:
– стрілецька лазерна зброя, яку використовують з 1990 р., але в 1995 році ООН прийняла постанову про заборону цієї зброї, оскільки вона завдавала шкоди сітківці очей;
– потужна лазерна зброя – зброя зі спрямованою енергією, яка може уражати цілі зі швидкістю світла та використовувати інтенсивний промінь світла, щоб прорізати ціль.
Лазерний плазмовий щит захищає об’єкти від вражаючих факторів, тобто формується лазерна плазма в повітрі, тоді відбувається пробій в повітрі, який супроводжується значним звуком. Щоби зрозуміти принцип роботи лазеру манівці переглянули відео.
Також спікер розповів про лазерну голографію – це спосіб отримання об’ємних зображень предметів на фотопластинці за допомогою когерентного випромінювання лазера. Голограма фіксує не саме зображення предмета, а структуру відбитої від нього світлової хвилі (її амплітуду та фазу).
Дякуємо Віталію МОЧАРСЬКОМУ за проведену онлайн-лекторію, адже це сприяє розширенню наукового світогляду слухачів обласного відділення МАН України.
Всі, хто бажає детальніше ознайомитись із роботою лазерів, можуть переглянути вебінар за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=aIpEn5xxrGQ