01 листопада 2023 року слухачі секції археології взяли участь у освітньому діалозі «Охорона та дослідження пам’яток культурної спадщини» за участі наукового співробітника Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини Володимира Салуки.  Гість розповів про структуру центру; науково-охоронну роботу пам’яток  археології, історії та монументального мистецтва Тернопільської області. Пан Володимир поділився інформацією про визначні знахідки на території Тернопільщини (пам’ятні таблиці та знаки, Стрілецький цвинтар, братські могили, меморіальні дошки, будівлі та могили воїнів і діячів, які боролися за становлення соборної Української держави).

Представник центру наголосив, що дослідження пам’яток культурної спадщини Тернопільщини, є важливим кроком у збереженні і презентації багатства історії та культури регіону. Це дозволяє вивчати і розуміти минуле, розкривати унікальність та цінність кожної пам’ятки. Розказав, що дослідження також дає змогу розробляти ефективні стратегії збереження та реставрації цих об’єктів, а також привертати увагу місцевих жителів та туристів, що сприяє розвитку території та підвищенню її престижу.

Володимир Салук презентував слухачам  книгу «Боротьба за українську державність 1917-1921 рр. на Тернопільщині: місця пам’яті».

Богдан Гринюка, викладач секції археології, кандидат історичних наук організував опитування серед слухачів та вчив правильно формувати запитання до гостя.  Учні запитувати про військово-історичну реконструкцію, експедицію в село Кордишів Кременецького району; роботу з могилами; найцікавіші знахідки (бронзові прикраси, та вцілілі глечики), поховання українських «Ромео і Джульєти» в селі Петриків. Слухачі секції цікавилися розкопками, які найбільш наближенні до тематики дослідження їхніх наукових робіт.

Щиро дякуємо за пізнавальну зустріч Володимиру Салуці, працівнику Тернопільського обласного центру охорони та дослідження пам’яток культурної спадщини та сподіваємось на подальшу співпрацю.