З ініціативи викладачів ТНТУ ім. Івана Пулюя як базового закладу обласного відділення Малої академії наук України, 01 травня 2023 року слухачі науково-технічного відділення міста Тернопіль та Тернопільської філії (базовий навчальний заклад –НВК «Лозівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – ДНЗ» взяли участь у міжсекційному занятті «Віртуальна та доповнена реальність як інструменти для аерофізики досліджень космічного простору», яке провели викладачі обласного відділення МАН: Крамар Олександр Іванович та Скоренький Юрій Любомирович, кандидати фізико-математичних наук Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя.
Крамар Олександр Іванович, занурив присутніх у світ віртуальної та доповненої реальності. Слухачі разом із викладачами завдяки шолому доповненої реальності побували на Марсі та висадилися на місяці; моушен- контролер дав можливість учасникам віртуально позбирати кубики та позривати пелюстки квітів; манівці побачили симуляцію сонячної системи. Викладач розповів учасникам заходу, про віртуальний Музей космонавтики ім. С.П.Корольова в Житомирі та музей Івана Пулюя в Тернопільському національному технічному університеті імен Івана Пулюя; поділився враженнями від стажування на базі Європейської організації ядерних досліджень CERN в м. Женева (Швейцарія) та відзначив, що в сучасних досягненнях науки імерсивні технології як технології повного або часткового занурення у віртуальний простір, мають великі можливості та значення.
Скоренький Юрій Любомирович довів, що технології віртуальної реальності активно використовуються в освіті; розповів про цифрові лабораторії, чи можуть сучасні лабораторії бути нецифровими. Викладач поділився досвідом зі слухачами щодо роботи над науковими проєктами, які завоювали чимало нагород на всеукраїнських і міжнародних конкурсах з використанням цифрових та віртуальних технологій.
Такі заняття дають можливість розвивати комп’ютерну грамотність слухачів секцій МАН; використовувати імерсивні технології; виховувати в слухачів зацікавлення і поглиблений інтерес до сучасних способів організації навчання та професійної діяльності.
Слухачі мали можливість наблизитись до своєї мрії, віртуально побували у космосі і почути як «звучить Космос». Таміла Тюріна, слухачка секції агрофізики та космічних досліджень, цьогоріч презентуватиме під час ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України власне дослідження з теми «Віртуальний простір оптичних анаморфів на платформі Unity».
Учасники заходу висловлюють вдячність викладачам за змістовне та цікаве заняття.