10 квітня 2024 року слухачі обласного відділення МАН України ознайомилися із діяльністю першого в Україні імерсивного мультифункціонального хабу, який функціонує на базі Західноукраїнського національного університету.
Учасниками інтерактиву стали слухачі Тернопільської філії, керівник команди – Михайло ШЕМЕЛЯ, слухачі секцій фізики та економіки м.Тернополя, керівники – Богдан ПЛИСЮК та Ольга ЗАКЛЕКТА; наукового товариства «Studia Historica», керівник – Богдан ГРИНЮКА.
Начальник відділу цифрової трансформації Назар ІВАНІЦКИЙ розповів, що імерсивний мультифункціональний хаб – це простір, де учні, викладачі мають вільний доступ до інноваційних та цифрових технологій. Хаб обладнаний планшетами, інструментами для створення голограм, цифровою дошкою та окулярами доповненої реальності.
Учні обласного відділення за допомогою сучасного програмного забезпечення пройшли тести, які визначили психологічний стан. Окуляри здатні розпізнавати оточення і накладати на нього 3D голограми. Ці голограми можуть бути різного типу. Тобто, це може бути візуалізація якогось складного об’єкту або цілого процесу. В окулярах можна взаємодіяти один з одним. зустрічаєтесь в цьому віртуальному просторі і працювати над спільним концептом.
На базі даного хабу науковці з Тернопільського медичного університету, із Західноукраїнського національного університету, лікарі, представники IT-компаній планують розробляти інноваційні продукти, в першу чергу пов’язані з реабілітацією.
Учнів обласного відділення МАН особливо зацікавило навчання в імерсивному середовищі та можливості взаємодії із тривимірними моделями і симуляціями. У межах роботи хабу можна організовувати онлайн-зустрічі, конференції, реалізовувати наукові проєкти, створювати інтерактивний простір для командної роботи.