18 листопада 2023 року на базі Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов відбувся обласний конкурс дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів. Учасниками заходу стали близько 150 школярів закладів загальної середньої освіти області, які презентували власні напрацювання у різнопрофільних напрямах: екології та хімії, літератури, мистецтвознавства та фольклористики, науково-технічної творчості та астрономії, історичного краєзнавства, етнології, фізики, математики, української, французької, німецької та англійської мов.
З вітальним словом до учасників заходу звернулися Олександра МИГАЙЧУК, директор обласного відділення МАН України, яка окреслила суть написання пошукової роботи учнями 6-8 класів, наголосила на важливості академічної доброчесності. Тетяна БОРОВСЬКА, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальносередньої, позашкільної освіти та виховної роботи департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, відзначила про важливість виявлення та підтримку обдарованої учнівської молоді, яка буде творити нашу історію. Зоряна АДАМСЬКА, кандидат психологічних наук, доцент Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, дала настанови як успішно захистити дослідницький проєкт. Степан ВАДЗЮК, доктор медичних наук, професор Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського, відзначив, що на цьому конкурсі зібралися кращі з кращих, які прагнуть до пізнання нового та готові навчатися.
А далі юні пошуковці працювали у 42 секціях. Важливо зазначити, що конкурсанти виявили вагомі знання з досліджуваної проблеми, володіли гнучким мисленням та здатністю оригінально, логічно, послідовно доводити новизну й значущість власного дослідження. 129 конкурсантів стали переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів.
Вітаємо та бажаємо нових вам злетів, нових перемог, бажання творити, досліджувати, експериментувати, мріяти й жити під мирним небом України!