Викладачі ТНПУ ім. В. Гнатюка Богдан ГАВРИШОК та Руслан ЯВОРІВСЬКИЙ в аудиторному режимі розширили і поглибили здобуті в польових умовах знання і вміння. Руслан Любомирович ознайомив слухачів з методикою опису морфологічних ознак рослин. Звернув увагу на важливість комплексу характеристик для визначення видів. Пригадали як працювати з паперовими визначниками. Обговорили особливості будови квітів, стебел, листків представників різних родин флори України. Богдан Борисович охарактеризував геологічну та геоморфологічну будову долили Дністра в середній течії. Обговорили формування терас та меандрування русла Дністра та його лівих приток. Слухачі МАН мали нагоду попрацювати із зразками викопної фауни, торкнулись питання визначення віку гірських порід та відтворення палеогеографічних умов за наявними осадовими породами та викопними організмами.
З основами кібербезпеки ознайомив манівців професор ЗУНУ Михайло КАСЯНЧУК. Розглянули поняття криптографії, криптоаналізу та стеганографії; класичних симетричних криптосистем; неоднозначного шифрування; сучасних симетричних та асиметричних криптосистем.
Професор ТНТУ ім. І. Пулюя Олег ПОКОТИЛО розповів про фізико-хімічні параметри «живої» і «мертвої» води, такі як окисно-відновний потенціал, рН і вміст молекулярного водню. У практичній частині було проведено дослідження ряду питних вод. Особливий інтерес викликав процес перетворення звичайної води у живу завдяки використанню розробок проф. О. Покотила. Обговорення значення живої води для людини пройшло у атмосфері жвавої дискусії.
Особливо теплою і емоційною була зустріч із випускником Заліщицької державної гімназії та обласного відділення МАН, а сьогодні працівником ЦЕРНу Дмитром ЛУЧИНОМ. Молодий науковець попри свій юний вік (22 роки) досягнув значних висот у професійному розвитку і працює у команді зрілих науковців у Міжнародному дослідницькому центрі європейської спільноти. Це найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій, де зібрано половина усіх фізиків, дослідників мікросвіту. ЦЕРН зробив суттєвий вміст у розвиток інформатики. У ньому зародилася технологія всесвітньої павутини.
Слухачі секції інформаційних технологій Заліщицької філії (керівник Наталія ГРУШКО) Владислава МАХНІЦЬКА розповіла про Genially – програму для створення інтерактивного контенту, а Віра ГНАТЯК ознайомила із безкоштовним онлайн-інструментом графічного дизайну Canva.