Перші Всеукраїнські змагання з робототехніки RoboTrack Challenge стартували з 7 по 10  листопада в обласному центрі Волині, на базі Луцького національного технічного університету.  Цей Всеукраїнський турнір започаткували з ініціативи Національного центру «Мала академія наук України» спільно з Волинською обласною МАН та Луцьким національним технічним університетом. До турніру долучилися 67 учасників із Києва, Київської, Сумської, Полтавської, Хмельницької, Черкаської, Тернопільської, Одеської та Волинської областей. Їх виступи оцінювали журі у складі провідних науковців України.

Тернопільське обласне відділення МАН представляли слухачі секції робототехніки: Віталій ВИСОЦЬКИЙ (учень 8 класу Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов) та Павло САЛАМАНДРА (учень 9 класу Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №17 імені Володимира Вихруща з поглибленим вивченням іноземних мов) у номінації ROBO-SUMO (робот, який здатний найбільш ефективно виштовхувати робота-противника за межі поля за визначений проміжок часу: автономні роботи – робот змагається за попередньо написаною програмою). Куратором команди «BOBRU» став Сергій СЕМЕНЮК, викладач обласного відділення МАН, учитель фізики та інформатики Юськовецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.

Юні робототехніки продемонстрували власного робота, якого сконструювали під керівництвом Михайла СТРЕМБІЦЬКОГО (викладача секції робототехніки, кандидата технічних наук ТНТУ ім. І.Пулюя). Учасники змагань навчилися вправлятися в керуванні роботами та отримали цінні навички у програмуванні та  конструюванні.

 

Окрім основної програми, для учасників провели тренінг «Prompt engineering – практичне застосування нейромереж», де школярі опанували сучасні методи роботи зі штучним інтелектом. Вони дізналися, як нейромережі допомагають у вирішенні завдань різної складності — від дизайну та аналізу даних до створення музики і кіно.

Також учасників змагань радо зустрів Луцький замок, усі прогулялись старим містом, помилувалися красою древнього Луцька.

Кожен учасник отримав символічні сувеніри, які будуть нагадувати про цей незабутній досвід.

 

Дякуємо Збройним силам України, які дають можливість реалізовувати такі заходи для учнів! Хай усі роботи світу використовуються у мирних цілях!