Четвертий день в обласній літній школі-експедиції МАН України добігає свого завершення. Сьогодні учасники познайомилися з роботою НПП «Дністровський каньйон», побували в музеї та на території парку.
Наступною зупинкою юних пошуковців став один із туристичних «магнітів» Тернопільщини – урочище Червоне. Петро Дем’янчук, кандидат географічних наук, доцент ТНПУ ім.Володимира Гнатюка, провів пізнавальну екскурсію урочищем – унікальним геоморфологічним утворенням з природніми комплексами. На схилах Червоного слухачі натрапити на гіпсові скелі. Ще на під‘їзді до урочища можна помітити замкові руїни, які височіють посеред нього на невеликому пагорбі. Перший замок був дерев‘яним і лише у ХVІІ столітті тут збудували кам‘яну твердиню. Неподалік від палацу несе свої води річка Джурин, яка впадає у Дністер. А тут вона утворює найвищий водоспад на рівнинній Україні, висота каскадів якого становить 16 метрів. Руіни двох веж і костелу, які ми бачили, це вже руїни палацу, збудованого на місці замку. Тут же, біля залишків палацу, про ті часи нагадує й ще одна, колись граціозна споруда – костел, побудований 1615 року в стилі пізнього ренесансу з елементами готики.
Слухачі працювали з гіпсами – шукали залишки молюсків та водоростей. Серед знахідок юних геологів: стулка молюски в літотамнієвому вапняку, кристалічні гіпси, кристалики кальциту.
Завдяки працівникам НПП «Дністровський каньйон» Тетяні Микитюк, молодшу науковому співробітнику, та Петру Площанському, науковому співробітнику, юні дослідники розпізнали ящірку швидку та змію полоз ескулапів.
Завершилася мандрівка учасників літньої школи походом до водоспаду «Дівочі Сльози». Висота його сягає п’яти метрів. Вода стікає з травентинової скелі.
Захоплююча подорож завершилась, а -знання, мінігеологічна експедиція, знайомство із фауною урочища запам’ятаються надовго!
Щира подяка начальниці відділу освіти Заліщицької міської ради Надія Підгребя за сприяння в організації поїздки для учасників літньої школи в урочище Червоне.
Завершився день презентацією слухачами своїх талантів.