Саме тому 17 квітня слухачі секції біології Заліщицької, Збаразької, Теребовлянської, Кременецької, Зборівської та Бережанської філій і міста Тернополя вирушили на навчальну екскурсію на вертикальну ферму гідропонного типу Green Wave Organic – унікальну теплицю, аналогів якої немає не лише в Україні, а й у світі (м. Золочів, Львівська область).
Слухачі ознайомились з технологію вирощування овочевих культур у вегетаційних умовах, особливостями різних видів споруд закритого ґрунту та системою інженерно-технічного забезпечення в них.
Під час екскурсії директор компанії Green Wave Organic проінформував слухачів із унікальною технологією вирощування якісної та екологічно чистої зелені у вертикальних теплицях, за допомогою новітніх технологій. Вони створюють ідеальні кліматичні умови для якісного росту рослин. Це сприяє швидкому росту та відмінним смаковим властивостям продуктів. А також цікавим інженерним рішенням є запатентована технологія для збереження теплової енергії, яка дозволяє акумулювати енергію теплиці для повторного споживання. Її використовують як для власного бізнесу, так і для потреб місцевої інфраструктури, що сприяє економії електроенергії. При невеликій території (1000 кв. м) у ній вирощують одночасно 750 000 рослин, отримуючи в 10 разів більше продукції з 1 кв. м у порівнянні зі звичайною теплицею.
Завершилася мандрівка слухачів обласного відділення МАН України екскурсією у музей-заповідник «Золочіський замок», який збудований у першій половині XVII століття. Замок представляє неоголандський тип оборонних споруд. Оборонні споруди Золочівського замку – це вали, бастіони, надбрамна вежа, міст і равелін. Замок Якуба Собєського побудований за проектом невідомого архітектора. У 1686 р. на замовлення короля Яна ІІІ Собєського він був відновлений і оздоблений творами мистецтва.
Одним з найцікавіших експонатів у Золочівському замку є камені з зашифрованими написами. Написи датовані кінцем XIV – поч. XV століття, не мають аналогів, поки що не відчитані.
Щира подяка за науковий супровід у пізнавальній екскурсії Світлані ПИДІ, доктору сільськогосподарських наук, професору Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, викладачу обласного відділення МАН України.