Слухачі секції української літератури Збаразької філії Тернопільського обласного відділення МАН України Кульчицький Ігор та Бутрин Назарій стали переможцями ХV Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів закладів загальної  середньої освіти.

На розгляд журі учні представили свої науково-дослідницькі роботи.

Бутрин Назар наукову розвідку присвятив вивченню пісень національно-визвольної боротьби українського народу за матеріалами села Мала Березовиця, що на Збаражчині. Тема визвольної боротьби захопила хлопця ще з дитинства, оскільки родина Назара не стояла осторонь національно-визвольних подій українського народу. Його прабабуся була ув’язнена за допомогу повстанцям і довгий час перебувала в неволі. Тож у сім’ї неодноразово лунали повстанські пісні та розповіді про вояків УПА. Хлопець переконаний, що наукова розвідка стане однією із сходинок на шляху донесення правди про героїчну боротьбу українських повстанців до їх нащадків.

Дослідницька робота Кульчицького Ігоря присвячена вивченню замовлянь та повір’їв у різдвяних обрядах та звичаях переселенців, депортованих із Закерзоння, а саме: Лемківщини, Любачівщини та Холмщини. На думку юнака, доля переселенців є свідченням трагічної історії всього нашого народу. Деякі результати своїх напрацювань учень минулоріч представляв на ІІ Всеукраїнській краєзнавчо-етнологічній конференції учнівської молоді «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…». Своєю науковою розвідкою Ігор прагне зберегти багатющі традиції святкування Різдва, пов’язані з ним замовляння та магічні дії. Адже з часом усе це може забутися. Юнак переконаний, що кожна з етнічних груп українців має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. І зберегти цей багатющий скарб звичаїв – наш обов’язок.

Українознавчі наукові проєкти є великим інтелектуальним внеском у нашу спільну Перемогу, у пізнання і творення українського світу!

Бажаємо юнакам обов’язкової реалізації освітніх планів і задумів!