Чортківська філія відкрита у 2001 році на базі Чортківського районного центру науково-технічної творчості і дозвілля учнівської молоді (відповідальна – Гедеон Л.М. методист РМК). З 2014/2015 навчального року відповідальна за роботу філії – Данильчак Ольга Ярославівна, завідувач Чортківським міським методичним кабінетом.

Пріорітетом у роботі Чортківської філіє є:

  • виявлення, розвиток і підтримка обдарованої молоді, стимулювання її творчого потенціалу, розвиток наукової та дослідницько-експериментальної діяльності слухачів;
  • задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні відповідно до їх інтересів та здібностей;
  • формування у слухачів національної свідомості, активної громадянської позиції, мотивації до здорового способу життя.
У 2015/2016 навчальному році працюють секції англійської мови (Ричко Н.І.), інформатики (Вовк О.М.), німецької мови (Коваль Н.З.), математики (Мацевко Г.М.), журналістики (Брунда І.М.), науково-технічної творчості та агрономії (Хаба Б.М.). Базовими навчальними закладами для проведення занять у філії є: Чортківська гімназія ім. М.Шашкевича, Чортківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, Чортківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 та Заводська ЗОШ І-ІІІ ст.

Навчально-виховний процес у філії здійснюється диференційовано з використанням різних форм роботи: лекторіїв, семінарів-практикумів, конференцій, вікторин, екскурсій, залучення слухачів до науково-дослідницької роботи та ін.

Результати пошукової, експериментальної роботи юні дослідники презентують на різноманітних конкурсах як обласного так і всеукраїнського рівнів.

Серед слухачів філії є переможці ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України та Президентські стипендіати (Бутерко Наталія – 2009р. та Папала Інна – 2011р.).

Викладач секції науково-технічної творчості Хаба Б.М. сприяє участі своїх вихованців у Всеукраїнському конкурсі юних раціоналізаторів та винахідників «Природа–людина-виробництво-екологія», Національному етапі міжнародного конкурсу Intel-Техно Україна, Всеукраїнській науково-технічній виставці молодіжних інновацій та творчих проектів «Майбутнє України». За підсумками яких вони отримують призові місця та грошові винагороди.