Свою діяльність філія організовує відповідно до Положення про філію Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України, реалізовуючи такі завдання:
- створення умов для творчого, інтелектуального, духовного розвитку слухачів секцій МАН, стимулювання їх творчих досягнень у різних галузях науки, техніки;
- виховання свідомого громадянина України на принципах демократичних цінностей, носія кращих надбань національної та світової освіти, науки культури;
- сприяння професійному самовираженню та творчій самореалізації учнів відповідно до їх інтересів, запитів і здібностей.
Викладачі секцій при проведенні занять використовують сучасні технології навчання, спрямовані на розвиток творчого потенціалу учнів, практикують проектне навчання, технологію проблемного навчання, технологію формування творчої особистості. Творчій самореалізації слухачів відповідно до їх інтересів, запитів і здібностей сприяє виховна робота. Учні беруть участь у відзначенні історичних дат, ювілеїв письменників, культурних діячів, конференціях та наукових читаннях.
Філія може похвалитися успіхами в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. У 2011-2012 н. р. участь взяли 33 слухачі філії, а перемогу здобули 24, в 2012-2013 – 22, з них переможці – 18 та у 2013-2014 н. р. 20 переможців з 26 учасників.
Переможцями ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів в 2014 р. у номінації “Краєзнавство” стала учениця 6 класу Кременецького ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст. Петрук Надія (ІІІ місце) та у номінації філологія учениця 8 класу Кременецького ліцею ім. У. Самчука Галан Софія (ІІІ місце).
Методичні розробки та поетичні праці слухачів друкуються в альманасі «Первоцвіт» та в інших виданнях.
У філії налагоджена тісна співпраця з науковцями Кременецького комунального гуманітарно-педагогічного інституту, Кременецько-Почаївського державного історико-археологічного заповідника, Кременецького краєзнавчого музею, Національного природнього парку «Кременецькі гори».