Продовження освітнього процесу в умовах війни є важливою місією для освітян, адже це дає можливість дітям відчути звичну для них реальність та продовжувати рух уперед.

Навчання під час війни не завадить юним манівцям отримувати знання у МАН. Так, слухачі Теребовлянської філії активно навчаються у секціях «Біологія», керівник Лось Лідія Омелянівна, «Історія України», керівник Бурда Ольга Василівна, «Інформатика та обчислювальна техніка», керівник Трач Наталія Ігорівна, «Українська мова», керівник Миколаїв Любов Володимирівна, «Українська література», керівник Мартинчук Надія Броніславівна, секціях «Англійська мова» та «ОНД», які очолює Стецько Наталія Богданівна. Усі заняття в секціях відбуваються у спеціально обладнаних навчальних кабінетах. Варто відзначити високий рівень професійної компетенції керівників секцій, які мають багаторічний досвід роботи з учнівськими дослідницькими роботами та беруть активну участь у конкурсах-захистах дослідницьких робіт.

Частина учнів, які не відвідують школу, мають змогу долучатись до он-лайн занять, які відбуваються з використання найбільш пристосованих для навчання та зручних у використанні програм Google Meet, ZOOM, Google Classroom, платформи «На Урок».

Ми проводимо цікаві групові заняття у секціях, працюємо індивідуально, вдосконалюємо навики написання дослідницьких робіт. Слухачі секцій разом із наставниками готуються до участі у конкурсі-захисті дослідницьких робіт учнів 6-8 класів, працюють над створенням презентацій, вчаться виступати публічно із власними доповідями.

З нагоди  80-річчя створення УПА ми долучилися до патріотичного флешмобу, а слухачі секції «Історія» – учні 10 класу та керівник Бурда Ольга Василівна,  взяли участь у конференції «УПА – історія нескорених». Епіграфом стали пророчі слова С. Бандери: «І настане час, коли один скаже «Слава Україні!». І мільйони відповідатимуть «Героям Слава!».

Окрім того, проводиться активна підготовка слухачів до участі у конкурсі “МАН-Юніор Ерудит” у номінації «Історія» (керівник Бурда О.В.)

Також ми долучаємось до різноманітних семінар та вебінарів. Так, керівники секцій та вчителі – предметники долучилися до роботи семінару-практикуму для освітян «Організація дослідницької діяльності учнів в 2022/2023 навчальному році», за сприяння Національного центру «Мала академія наук України».

Керівник секції «Інформатика та обчислювальна техніка» Трач Наталя Ігорівна проходить інтенсивний спецкурс для педагогічних працівників – «Основи дистанційного зондування Землі: аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах» також за сприяння НЦ «МАНУ».

Бурда О.В. пройшла навчання на семінарі-практикумі «Організація навчально-дослідницької діяльності учнів-членів МАН України на засадах STEM-освіти в умовах воєнного часу», отримала теоретичні знання та практичні навики відповідно до теми.

Слухачі секції «Біологія» разом з керівником секції Лось Лідією Омелянівною провели урок-практикум «Стежками рідного краю». На природі, у лісі, на локації Тераса діти вивчали видовий склад даного біоценозу, співали патріотичних пісень, прибрали і винесли сміття.

Ми також проводимо методичні засідання керівників секцій, на яких обговорюємо питання вдосконалення роботи філії та пошуку цікавих методів навчання.

Пам’ятаємо, що освічена нація-це непереможна нація. Тож, навчаємось, віримо в Бога, підтримуємо ЗСУ і працюємо заради перемоги.