У червні 2023-го в США відбувся фінал «Олімпіади геніїв». Це найбільший міжнародний конкурс проєктів екологічного спрямування для підлітків. Тут учні 8–11 класів з усього світу створюють наукові й бізнесові, музичні, літературні й мистецькі проєкти, а також знімають короткометражні фільми та збирають роботів.
Цьогоріч до конкурсу долучилася найбільша в історії офлайн-делегація з України. На змаганні презентували свої проєкти 47 учнів Малої академії наук і вибороли 35 нагород.
 Тернопільське обласне територіальне відділення Малої академії наук на конкурсі в США представляла слухачка секції “Хімія” та “Біологія” міського відділення Анастасія Романів, учениця ТЗОШ І-ІІІ ст. № 10. Вона поділилася своїм шляхом до цього конкурсу:
“Будучи слухачкою Малої Академії Наук, я хотіла написати наукову роботу, яка була б корисна суспільству та щоб мені було цікаво. Зважаючи на те, що на сьогоднішній день забруднення ґрунтів є масштабною екологічною проблемою, тема моєї роботи обиралась не роздумуючись. Я вирішила дослідити методи та способи очистки ґрунтів, забруднених дизельним паливом. Для цього, дослідивши рослину міскантус гігантський, який висадили в ґрунт з додаванням біовугілля, відбувалася фіторемедіація ґрунтів. Зайнявши 2 місце на всеукраїнському етапі Олімпіади геніїв, у мене випала можливість потрапити на міжнародний конкурс у США, щоб захистити свою роботу. Адже Олімпіада геніїв в Нью-Йорку – це один із найпрестижніших конкурсів для школярів та випускників шкіл зі всього світу. Для мене конкурс в США став великим досягненням. Я здобула колосальний досвід, розвиток у сфері екології, а також збагатила свій рівень англійської мови.” – Анастасія Романів.