Із теорії – до практики. Керівниця секції “Журналістика” міського відділення Тернопільського обласного відділення Малої академії наук України Наталя Борсук розповіла про етапи створення студентської газети. Над такою працює разом зі студентами Галицького коледжу.
– Перш ніж випускати газету «StudLife» ми зі студентами збираємось, плануємо, вибираємо теми, що буде на першій шпальті, що буде в інших рубриках. Потім студенти пишуть і надсилають матеріали для редагування, а опісля верстають, – каже викладачка Наталя Борсук.
Такі ж газети можна випускати у будь-якому навчальному закладі. А це, розповідає Наталя Іванівна, формування іміджу. Також учні, які пишуть і мріють про журналістику, мають можливість реалізовувати творчі здібності та напрацьовувати портфоліо.
– Я думаю, що в таких газетах найбільше розкривається студентське чи учнівське життя. Тобто пишуть, як насправді живуть учні, як відпочивають. Я б хотіла працювати і створювати таке невеличке видання, – учениця гімназії «Гармонія» Ангеліна Костиник.
– Найбільше в газеті «StudLife» мені сподобалось те, що це чудова можливість для самореалізації студентів в журналістиці. Комусь подобаються новини, хтось книголюб, тобто кожен обирає про що хоче писати і пробує себе в різних жанрах, – учениця гімназії ім. І. Франка Валерія Сивак.
Зазначимо, під час заняття слухачки секції журналістики вчилися брати інтерв’ю і записувати відео у шеф-редакторки газети «StudLife» Анастасії Фесюк та головної редакторки Наталі Борсук.
Додамо, студентська газета «StudLife» випускається у Галицькому коледжі вже понад десять років. До випуску її щомісяця готують студенти-журналісти.
слухачка секції журналістики
Надія Гонська
Наталя Борсук