В літню школу обласного відділення МАН України завітала Лабораторія експериментальних досліджень “Ex Lab”Національного центру «Мала академія наук України», яка спецілізується на дослідженнях у галузях хімії та біології.
Наші слухачі отримали унікальну можливість приєднатися до інтерактивних занять під керівництвом провідних науковців лабораторії: Альони БУТКЕВИЧ, завідувачки лабораторії хіміко-біологічних наук НЦ «МАНУ», Інни ГОРЮНОВОЇ, методиста, кандидата біологічних наук, Олександра ТОЛСТОВА та Ірини БЕЙ методистів, співробітників Інституту хімії високомолекулярних сполук Національної академії наук України, кандидатів хімічних наук.
Перед початком роботи над практичними завданнями працівники лабораторії провели інструктаж з техніки безпеки. Слухачі пригадали види лабораторного обладнання та правила користування ним.
Група біологів оволоділа методикою приготування живильного селективного середовища для культивування мікроорганізмів, яке вони згодом приготували. За відповідною методикою виділили бактерії з ґрунту, які висіяли на живильне середовище. Приготований посів розмістили у термостат для подальшого проростання. Також ними були виготовлені тимчасові мікропрепарати стрептококу, сінної палички, молочної палички та гриба мукора, які вони розглядали під мікроскопом.
Група хіміків у своїй практичній роботі визначала вміст молочної кислоти у молокопродуктах методом титрування лугом зразків молока, кефіру та йогуртів. Індикатором був фенолфталеїн. У результаті проведених експериментів визначено середню величину титранту витраченого на нейтралізацію кислоти у пробах, розраховано кількість молочної кислоти за рівнянням реакції. Непрямим титруванням визначали кількість кальцію у молочних продуктах. Учні провели хроматографічний аналіз продуктів гідролізу протеїнів, якісні реакції на протеїни (деякі з них використовуються у криміналістиці).
На згадку про експерименти учасники інтерактиву зробили відбиток власного пальця та проявили його.
Ще одним пізнавальним івентом для учасників обласної літньої школи стала зустріч із Надією МАРТИНЧУК Nadia Martinchuk, викладачем Теребовлянської філії МАНУ. Вона провела невеличкий екскурс з історії Теребовлянського академічного ліцею імені Ярослави Стецько. Педагог організувала пізнавальну вікторину. Учасників поділили на дві команди «Пошуковці» та «Ерудити». Слухачі позмагались за звання найрозумнішого МАНівця. У підсумку перемогла команда «Пошуковців», проте усі учасники залишились задоволеними, радісними та вдячними Надії МАРТИНЧУК.