Освітній процес для юних дослідників обласного відділення Малої академії наук України переріс у справжній марафон експериментів та професійного самовизначення 💻🧪🔬
Хіміки перевтілились у стоматологів. Підгадали роль кальціюортофосфату та шляхи його надходження до емалі для її міцності. Зробили екскурс в історію стоматології, розглянули еволюцію матеріалів та інструментів у цій галузі, провели стоматологічні маніпуляції з видалення карієсу, очищення повітрям отвору, дезінфекція, просушування, використання фотополімерної композиції та ультрафіолетової лампи для усунення дефекту, кінцеве шліфування пломби на муляжах зубів.
Юні біологи закріпили технологію виготовлення препаратів прокаріотів та оволоділи технологією виготовлення препаратів багатоклітинних організмів. Досліджували внутрішньоклітинну локалізацію отриманих наночастинок рослинних екстрактів за допомогою шкірки цибулі та виявили, що наночастинки розміром від 1 до 30 нм локалізувались у клітинному ядрі, а більше 30 нм на цитоплазматичній мембрані. Слухачі вивчали посіяні в перший день роботи колонії мікроорганізмів, досліджували їх структуру та методи ідентифікації.
Робота із командую лабораторії експериментальних досліджень «EX Lab» НЦ «МАНУ» подарувала кожному глибокі знання та вміння дивитися на звичайні речі поглядом науковця. МАНівці відчули себе справжніми дослідниками-експериментаторами. На завершення спільної роботи команда лабораторії експериментальних досліджень «ExLab» НЦ «МАНУ» відзначила учасників літньої профільної школи сертифікатами та подарунками.
Тернопільське обласне відділення МАН України висловлює щиру подяку НЦ «Малої академії наук України» та Лабораторії експериментальних досліджень «ExLab» Альона Буткевич, завідувачка лабораторії хіміко-біологічних наук НЦ «МАНУ», Inna Horiunova, кандидату біологічних наук, @Олександр Толстов та Irina Bei методистам, співробітникам Інституту хімії високомолекулярних сполук Національної академії наук України, кандидатам хімічних наук за знання, неймовірні емоції, цікаві експерименти, можливість попрацювати із сучасним обладнанням, під керівництвом професіоналів своєї справи.