На завершення 2023 року до Тернопільського регіонального центру «GENIUS Olympiad Ukraine» надійшли нагороди за участь та перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Олімпіада геніїв України» (дипломи та медалі конкурсантів, подяки науковим керівникам, відзнаки локальним і персональним аліфіліаціям).
Міжнародний конкурс Genius Olympiad є найбільшим конкурсом наукових проєктів екологічного спрямування для учнів 8-11 класів, в якому беруть участь представники 80 країн світу. Фінал конкурсу проводиться у США. Його мета – забезпечити учням середніх навчальних закладів можливість представити свої досягнення, отримати додаткові знання та навички, сприяти глобальному розумінню екологічних проблем та пошуку шляхів їх розв’язання завдяки фундаментальній науці, інженерії та мистецтву.
Тернопільське обласне відділення Малої академії наук України є активним учасником конкурсу. За три роки слухачами підготовлено і подано на Всеукраїнський етап більше 40 проєктів, які отримали золоті, бронзові і срібні медалі та почесні відзнаки. Серед них є учасники та переможці і міжнародного етапу конкурсу. Так, у 2019 році учасниками міжнародного етапу Genius Olympiad (США) були слухачі обласного відділення МАН України Петро Волошин та Надія Касянчук. У 2021 році Яна Грицишин (слухачка Зборівської філії (онлайн)) на міжнародному етапі здобула бронзову нагороду. У 2022 році Панасюк Ірина (слухачка Збаразької філії) здобула золото, а Вирста Богдан (слухач міського відділення) – бронзу. У 2023 році учасницею міжнародного конкурсу стала слухачка міського відділення Романів Анастасія.
У 2022 році Тернопільське обласне відділення МАН України отримало статус Регіонального центру Всеукраїнського конкурсу «Олімпіада геніїв України». Координатором регіонального представництва є Богдана ДІДУШИЦЬКА, методист обласного відділення МАН України. Заліщицька державна гімназія (Заліщицька філія) отримала статус Локальної афіліації. А такі викладачі, як Калуш Л.Ю. (Шумська філія), Мулярчук А.П. (Борщівська філія), Грушко Н.А. (Заліщицька філія), Дворський В.Д. (Бережанська філія) та Тарас І.І (Збаразька філія) – персональної афіліації.
Дякуємо усім учасникам та їх керівникам за активну екологічну позицію, наполегливість та професійність у виконанні проєктів. Сподіваємось, що 2024 рік буде не менш продуктивним на нові здобутки та перемоги.